قاضی محمد اسحاق فرجاد

امتیاز متوسط

4.6 / 5

امتیازات

5
3
4
2
3
0
2
0
1
0

انشاء الله با یاری مردم نجیب کابل و توکل به خداوند بزرگ، تمامی برنامه عملی میشوند. مطمئین باشی!
انشاء الله با یاری ملت نجیب افغانستان بخصوص شهروندان، عزیز کابل عملی خواهند شد مطمئین باشید!

Aug 17, 2018
امید به کمیابی شما

Aug 17, 2018
پلان های بسیار عالی اما امیدوار هستم عملی هم بسازید

Aug 16, 2018
انشاءالله موفق میشوید

Aug 16, 2018
موفق باشید

نظر خود را ارسال کنید


عنوان
رتبه بندی
نظرات

گفتگوی ویژه با قاضی محمد اسحاق فرجاد کاندید انتخابات پارلمانی


Social

در باره قاضی محمد اسحاق فرجاد

خلص  سوانح  قاضی  محمد اسحاق " فرجاد" کاندیدای مستقل انتخابات ولسی جرگه از ولایت کابل  محترم قاضی محمد اسحاق "فرجاد"  در  مرکز ولايت تخار  افغانستان  و در يک خانواده  متوسط الحال و روشنفکر  چشم  بجهان گشود، موصوف بیشتر از 25 سال میشود که در کابل زندگی مینماید. تحصیلات: 1-  دوره  ابتدائیه، متوسطه و ليسه:  از سال 1989   الي    2000  در لیسه عالی ابوعثمان تالقانی. 2-  دوره لسانس: درفاکولتهء حقوق وعلوم سیاسی  پوهنتون  کابل رشتهء قضائی وخارنوالی سال 1384 3-  دورهء ماستری در رشتهء ادارهء عامه از پوهنتون بین المللی دنیا از 2015 الی 2017 4-  تکمیل موفقانه دورهء ستاژقضائی ستره محکمه جمهوری اسلامی افغانستان در مرکزملی مستقل آموزش های حقوقی واقع پوهنتون کابل سال 1386 5-  اکمال موفقانهء سایر برنامه های تحصیلی تخصصی در بخشهای حقوق، قضاء، حارنوالی و مسائل حقوق بشری در موسسات معتبر گلوبل رایتس و آی دی ال او موصوف پس از اتمام ليسه با اخذ نمرات عالي در امتحان کانکور سال 1380 شامل فاکولتهء حقوق وعلوم سیاسی پوهنتون کابل شد و دوره ليسانس را در رشته قضائی وحارنوالی، با نمرات عالي به پايان رسانيده و با به دست آوردن مقام عالي در کانکور دوره ستاژقضائی که نتیجه آن اخذ سند مهم و معتبر انسلاک قضائی بود فراهم گردید. محترم فرجاد همچنان در حوزه های فرهنگي، اجتماعي و علمي نيز حضوري موثر داشته است که ميتوان به تدريس در پوهنتون های خصوصی مختلف منجمله پوهنتون دنیا اشاره کرد. برعلاوه ايشان فعاليت هاي تخصصي مهمي در بخش نظام عدلی وقضائی با شرکت هاي معتبر ملی و بين المللي داشته که در ادامه ذکر شده است. : فعاليتهاي _ اجتماعي  و مديريتي 1.  مسوول دیپارتمنت حقوق عامه اتحادیه حقوقدانان افغانستان 2.  مشاور حقوقی وسیاسی کمیسیون روابط بین المللی مشرانو جرگه شورای ملی(پارلمان) دوسال 3.  استاد مدیریت ورهبری استراتیژیک انستیتوت خدمات ملکی کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی 4.  مسوول برنامه های سیاسی ومشاور حقوقی تلویزیون افغان نیوز5سال 5.  اجرای وظیفه مهم قضاوت در دیوان امنیت عامه یکی از حوزه های شهر کابل 6.  رئیس دفترمقام وزارت امور شهرسازی ازاواسط سال 1390 الی 17 میزان سال 1396 7.  رئیس دفتر کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی از 18 میزان سال 1396 الی 19 جوزای 1397   فعاليتهاي تخصصي 1.  تدریس برای برنامه های حقوقی نهاد های مختلف که مشمولین برنامه، قضات،خارنوالان وصاحب منصبان اردوی ملی  وسایر نهاد های امنیتی افغانستان بودند. 2.   استاد فاکولتهء حقوق و علوم سیاسی پوهنتون دنیا 3.  تدریس در سیمینار های مختلف حقوقی، حقوق بشری و قضائی نهاد مختلف حقوق بشری و مدنی. سمينارها و سفرهاي خارجي 1.  سفربه کشوردوست جمهوری پولند غرض اشتراک درسیمینار استفاده ازتجارب آن کشور درامر مبارزه با فساد اداری. 2.  سفربه کشورهای چون هند،امارات متحده عربی وتاجکستان به منظور اشتراک درکنفرانس ها وسیمینارهای علمی وتحلیلی ازجمله سیمینار آسیب شناسی نظام دموکراسی درافغانستان. 3.  سفر به کشور دوست جمهوری ترکیه به منظور اشتراک در مجلس سران کدستر جهان. 4.  سفر به کشور دوست جهوری ایران غرض شرکت در نمایشگاه تولیدات صنعتی و دستآوردهای محیط زیستی.  


اهداف کاندید

 

هموطنان عزیز! بخوبی میدانید که قوام و موجودیت هر کشوری در گرو حاکمیت قانون و حاکمیت قانون در گرو قانونگذاری دقیق و علمی است. پس تا زمانی که امر قانونگذاری اصلاح نگردد به همان میزان حاکمیت قانون نیز تحقق نخواهد یافت و اینکه تمامی مسائل از طریق این نهاد مهم مدیریت و رهبری گردد مطالب آتی قابل ذکر است.

در عرصهء قانون گذاری:

طبق قانون اساسی کشور صلاحیت قانون گذاری از آن نمایندگان در خانهء ملت میباشد.

1.  با زنگری و اصلاح تمامی قوانین اصلاح پذیر و دارای مشکل به هدف ارائه خدمات ارزشمند، منظم و مفید برای مردم به خصوص قوانین تجارتی، امنیتی و حقوق زنان.

2.  همآهنگ سازی قوانین عادی، معاهدات، پیمان ها و میثاق های بین المللی با قانون اساسی کشور

3.  تلاش برای ایجاد نهاد تحقیقی و ارزیابی کنندهء مشکلات و چالش های اجتماعی و زمینه سازی برای ساختن قوانین جدید به هدف حل مشکلات کشور در زمینه های مورد ضرورت

4.  بذل مساعی برای لغوی مصئونیت قضائی وکلاء در داخل کشور و حفظ آن در بیرون از افغانستان.

در خصوص نمایندگی از ملت:

1.  ایجاد گروپ کاری و یژه و خاص به منظور رسیدگی به چالش های سرمایه گذاری، تجارت و تجار ملی کشور، چون یکی از مشکلات اساسی موجود در وطن، نبود حمایت وپیشتیبانی از تجار محترم و عزیز میباشد.

2.  رسیدگی جدی و عاجل به مشکلات محیط زیستی در قالب فراکسیون های پارلمانی در همآهنگی با حکومت و مردم بخصوص موکلین محترم و تاکید لازم روی رعایت قوانین مربوط.

3.  ایجاد دفتر دائمی برای برقراری ارتباط موثر، سالم و مفید با موکلین عزیز به منظور رسیدگی به مشکلات آنها و بررسی چالش ها و موانع احتمالی و تلاش برای دریافت راه حل مشکلات باقی مانده.

در زمینهء نظارت از اعمال حکومت

1.  چهارچوب پاسخگوئی و مسئولیت پذیری حکومت در برابر ولسی جرگهء شورای ملی بسنده نیست، تلاش برای همآهنگ سازی وکلای محترم و مردم به منظور اعمال فشار لازم بالای

حکومت به هدف تقویت شفاف سازی اعمال و فعالیت های حکومت به ملت و لسی جرگه به هدف ارائه خدمات به موقع و اثر گذار بالای زندگی مردم تا اعتماد از دست رفتهء آنان دوباره احیاء گردد

2.  با توجه به اینکه صلاحیت تصویب بودجه سالانه از صلاحیت های شورای ملی است با همکاران عزیز خویش تلاش خواهم نمود تا بودجه به گونهء ترتیب گردد که توازن در آن حفظ گردیده و برای مشکلات اقشار مختلف جامعه اعم از اقوام و گروه های گوناگون در مصرف بودجه توازن و تعادل به میان آید.

3.  تقویت نقش و جایگاه کمیسیون مالی و بودجهء ولسی جرگه در زمینهء نظارت از چگونگی مصرف بودجه و مکلف ساختن حکومت به ارائه گزارش های ماهوار، ربعوار و سالانه به کمیسیون مذکور و ولسی جرگه. اطلاع رسانی از گزارش های نحوهء مصارف بودجه با معایب و محاسن آن از طریق رسانه های همگانی و سایر وسایل اطلاعات جمعی به محضر ملت نجیب کشور چون شفافیت در مصرف بودجه یکی از عوامل اصلی حفظ ثبات سیاسی و اجتماعی در کشور میباشد.

 

 

پیام مختصر کاندید!

برادران، خواهران، جوانان روشنفکران، محصلین، علمای کرام، اساتید، دهقانان، پیشه وران و شهروندان عزیز ولایت باستانی کابل!

اسلام و علیکم ور حمت الله وبرکاته!

با در نظرداشت رنج ها و آلام متعدد در میهن، پیروزی و موفقیت من در کارزار انتخاباتی و رسیدن به اهداف بلند، اسلامی، ملی و قانونی، به همکاری های بیدریغ شما عزیز هموطن نیازمند است. بناء همشهری عزیز کابل! آیا میخواهید که کابل شایستگی، لیاقت، کفایت، و درایت خویش را ثابت کند؟

آیا میخواهید که کابل به مثابهء پایتخت کشور، یکی از مراکز تحولات مثبت و سازنده باشد؟  و آیا میخواهید که جوانان و شهروندان پایتخت حرکت مردمی را در تمامی بخشهای حیات ملی راه اندازی کنند؟ اگر جوابتان مثبت است و مطمیئنم که مثبت است، پس به برنامهء تبلیغات انتخاباتی من بپیوندید. میخواهم همه شانه به شانه و خانه به خانه نهضت بزرگی را برای سازندگی به جریان اندازیم و آن را به یاری خداوند بزرگ و کمک شما شهروندان عزیز کابل به پایان برسانیم.

اطیمنان داشته باشید که این برنامه از آن شما است، به همکاری و شرکت شما و فرزندان آگاه و توانای تان شدیدأ نیازمند است تا عملی گردد. بنأ با آگاهی کامل از نیات نیک اسلامی و وطن دوستانهء تو همشهری وکابلی ارجمند که همواره برای کمک به اعتلاء و سربلندی مملکت ات، روشنگری و دفاع از حق  هرچه را درتوان داشته ای دریغ این راه نکرده ای، به اطلاع میرسانم که پیشبرد برنامه های تبلیغاتی من به حمایت و فداکاری های شما سخت نیازمند است.

با اظهار این تصمیم ملی و خیراندیشانه به شما همشهری، همدرد، همکار، همراه و همفکر رجوع میکنم که این نیت پاک و راستین را یاری کنید.

ضمن سپاسگزاری و شکران از یاریتان قبلأ و قلبأ وعده مینمایم و تعهد میسپارم که هر رأی شما درخت بیداری، آگاهی، عقل گرائی و شگوفائی را سیراب کند زیرا اراده و تصمیم قاطع من این است  که به مثابهء یک فرزند صدیق  و مسئول نقش خود را در رفاه، آبادی، آزادی، سربلندی و ترقی کشور از راه قانون گذاری دقیق، مسلکی، نظارت آگاهانه از اعمال قوهء مجریه و نمایندگی با وقار از ملت بخصوص باشندگان بومی کابل و سایر همشهریان ساکن در این شهر در زمینه های مختلف حیات ملی و باهمی یکجا و دست بدست هم اداء کنیم.

نصرت خداوند بزرگ، حمایت و اعتماد شما عزیزان هم میهن را در روز تاریخی 28 میزان سال 1397 یعنی روز تعیین سرنوشت عدالت و مسئولیت پذیری واقعی خواهانم.

روشن است که منافع ملی، حاکمیت قانون و حقوق اساسی شهروندان عزیز وطن بویژه شما شهروندان نازنین کابل، رهنمای همیشگی حرف و عمل من خواهد بود.

 

و من الله توفیق

قاضی محمد اسحاق فرجاد

کاندیدای مستقل انتخابات ولسی جرکه از ولایت کابل

هموطن بی تفاوتی دیگر بس است سرنوشت ات را خودت بنویس

شهروندان عزیز کابل! روز 28 میزان منتظرتان هستم، شما هم منتظرم باشید!

 

 

 


زبان ها

  • دری
  • پښتو
  • English
فارسی
English فارسی